Aholining kibermadaniyatini yuksaltirishga qaratilgan kompleks targʻibot tadbirlari doirasida Andijon davlat chet tillari institutida kiberjinoyatchilikning oldini olishga qaratilgan profilaktik uchrashuv boʻlib oʻtdi
2025-06-03 09:15:00 / Yangiliklar
Tadbirda IIV Tezkor-qidiruv departamenti Kiberxavfsizlik markazi hamda Andijon viloyati IIB Tezkor qidiruv xizmati Kiberxavfsizlik boʻlimi masʼul xodimlari, institut rahbariyati va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda mutaxassislar tomonidan kiberjinoyat tushunchasi, bank kartasi maʼlumotlarini begonalarga bermaslik, turli soxta mukofotlar va aksiyalar haqidagi xabarlarga ishonmaslik, axborot tizimlarida koʻp faktorli autentifikatsiyadan foydalanish zarurati va axborot xavfsizligini taʼminlash boʻyicha keng qamrovli maʼlumotlar berildi.
Tadbir yakunida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan atroflicha javoblar oldilar.

В рамках комплексных мероприятий по повышению киберкультуры населения в Андижанском государственном институте иностранных языков прошла профилактическая встреча, направленная на предупреждение киберпреступности
2025-06-03 09:15:00 / Новости
В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники Центра кибербезопасности Оперативно-розыскного департамента МВД и Отдела кибербезопасности Оперативно-розыскной службы УВД Андижанской области, руководство института и студенческая молодежь.
На встрече специалисты предоставили обширную информацию о понятии киберпреступности, важности неразглашения данных банковской карты посторонним лицам, необходимости критического отношения к сообщениям о различных фальшивых наградах и акциях, целесообразности использования многофакторной аутентификации в информационных системах и мерах по обеспечению информационной безопасности.
В завершение мероприятия студенты получили подробные ответы от специалистов на интересующие их вопросы.