O‘zbekiston Investitsiyalar Vazirligi strategik hamkorlikni mustahkamlash maqsadida Citigroup delegatsiyasi bilan uchrashdi
2025-06-25 18:00:00 / Yangiliklar
25-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida Citigroup kompaniyasining mijozlar bilan ishlash bo‘yicha bosh direktori Devid Livingston boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Citigroup — rivojlanayotgan bozorlar bo‘yicha katta tajribaga ega bo‘lgan, dunyodagi yetakchi moliyaviy korporatsiyalardan biridir. Bunday tuzilmalar bilan hamkorlik qilish O‘zbekistonni mintaqaviy moliyaviy markazga aylantirishga qaratilgan strategik maqsadlarga mos keladi.
Tomonlar investitsiyalarni jalb etish, eksportni qo‘llab-quvvatlash va davlat-xususiy sheriklik asosidagi loyihalarni rivojlantirish yo‘nalishlarida hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar.
Yaqin kunlarda Citigroup Toshkent shahrida o‘z vakolatxonasini ochishni rejalashtirayotgani ta’kidlandi — bu amalga oshirilayotgan barcha loyihalar doirasida hamkorlikni kengaytirish yo‘lida muhim qadam bo‘ladi.

Uzbekistan’s Ministry of Investments Meets with Citigroup Delegation to Strengthen Strategic Cooperation
2025-06-25 18:00:00 / News
On June 25, the Ministry of Investments, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan held a meeting with a delegation from Citigroup, led by the company’s Chief Client Officer, David Livingstone.
Citigroup is one of the world’s leading financial corporations with significant experience in emerging markets. Cooperation with such institutions aligns with the strategic objective of establishing Uzbekistan as a regional financial hub.
The parties discussed issues related to the further development of cooperation in areas such as attracting investment, supporting exports, and developing projects based on public-private partnerships.
It was noted that Citigroup intends to open its representative office in Tashkent in the near future — an important step towards expanding cooperation on all ongoing projects.