O‘zbekiston Investitsiyalar Vazirligi strategik hamkorlikni mustahkamlash maqsadida Citigroup delegatsiyasi bilan uchrashdi
2025-06-25 18:00:00 / Yangiliklar
25-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligida Citigroup kompaniyasining mijozlar bilan ishlash bo‘yicha bosh direktori Devid Livingston boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Citigroup — rivojlanayotgan bozorlar bo‘yicha katta tajribaga ega bo‘lgan, dunyodagi yetakchi moliyaviy korporatsiyalardan biridir. Bunday tuzilmalar bilan hamkorlik qilish O‘zbekistonni mintaqaviy moliyaviy markazga aylantirishga qaratilgan strategik maqsadlarga mos keladi.
Tomonlar investitsiyalarni jalb etish, eksportni qo‘llab-quvvatlash va davlat-xususiy sheriklik asosidagi loyihalarni rivojlantirish yo‘nalishlarida hamkorlikni kengaytirish masalalarini muhokama qildilar.
Yaqin kunlarda Citigroup Toshkent shahrida o‘z vakolatxonasini ochishni rejalashtirayotgani ta’kidlandi — bu amalga oshirilayotgan barcha loyihalar doirasida hamkorlikni kengaytirish yo‘lida muhim qadam bo‘ladi.

Министерство инвестиций Узбекистана провело встречу с делегацией Citigroup для укрепления стратегического сотрудничества
2025-06-25 18:00:00 / Новости
25 июня в Министерстве инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан состоялась встреча с делегацией Citigroup во главе с главным директором по работе с клиентами компании Дэвидом Ливингстоном.
Citigroup — одна из ведущих мировых финансовых корпораций, обладающая значительным опытом на развивающихся рынках. Сотрудничество с такими структурами отвечает стратегической задаче — формированию Узбекистана как регионального финансового центра.
Стороны обсудили вопросы дальнейшего развития сотрудничества в спектре привлечения инвестиций, поддержки экспорта, развития проектов на основе государственно-частного партнерства.
Отмечалось, что в ближайшее время Citigroup намерен открыть своё представительство в Ташкенте — это станет важным шагом к расширению взаимодействия по всем реализуемым проектам.