“Jamiyat barqarorligiga tahdid soluvchi radikal g‘oyalar va ularning oldini olish yo‘llari” mavzusidagi davra suhbati bo‘lib o‘tdi
2025-05-01 15:15:00 / Yangiliklar
2025-yil 1-may kuni Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi markaziy apparati hamda tizimosti korxonalar rahbarlari ishtirokida “Jamiyat barqarorligiga tahdid soluvchi radikal g‘oyalar va ularning oldini olish yo‘llari” mavzusidagi davra suhbati o‘tkazildi.
Tadbirda Din ishlari bo‘yicha qo‘mita mas’ul xodimi Z.Sultonov ma’ruza qildi. Ma’ruzachi xavfli diniy oqimlar, ularning kelib chiqish tarixi va xususiyatlari haqida batafsil ma’lumot berdi.
Globallashuv sharoitida hamda xalqaro va mintaqaviy mojarolar transformatsiyasi davom etayotgan bir paytda, ekstremizm va terrorizmga qarshi samarali kurashish masalasi kun tartibidagi dolzarb mavzulardan biri bo‘lib qolayotganligini ta’kidladi.
Shuningdek, tadbirda Din ishlari bo‘yicha qo‘mita vakili ishtirokchilarni qiziqtirgan savollarga javob berdi.

Состоялась встреча на тему: «Радикальные идеи, угрожающие стабильности общества и пути их предотвращения»
2025-05-01 15:15:00 / Новости
1 мая 2025 года состоялась встреча на тему «Радикальные идеи, угрожающие стабильности общества и пути их предотвращения» с участием сотрудников центрального аппарата Министерства горнодобывающей промышленности и геологии и руководителей подведомственных предприятий.
На мероприятии с докладом принял участие ответственный сотрудник Комитета по делам религий З.Султанов и подробно рассказал об опасных религиозных течениях, их истории происхождения и особенностях.
Он подчеркнул, что в условиях глобализации и продолжающейся трансформации международных и региональных конфликтов вопрос эффективной борьбы с экстремизмом и терроризмом остается одной из актуальных тем повестки дня.
Также на мероприятии представитель комитета по делам религий ответил на интересующие участников вопросы.