Kon-geologiya vazirligida ijro intizomi masalalari muhokamasi yuzasidan tanqidiy-tahliliy yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
2025-06-18 12:30:00 / Yangiliklar
O‘zbekiston Respublikasi Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida rahbariyat, markaziy apparat departament, boshqarma boshliqlari, tarkibiy bo‘linmalar, tizim korxonalari rahbar va mas’ullari ishtirokida ijro-intizomi masalalari bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi.
Tadbir davomida vazir B.Islamov ijro-intizomini mustahkamlash, Prezident Farmon, qarorlari, Hukumat qarorlarida belgilangan vazifalarni sifatli bajarish, “O‘zbekiston - 2030” strategiyasidagi maqsadlarga erishish va boshqa muhim masalalar haqida so‘z yuritdi, mas’ullarning hisobotlari tinglandi.
Yig‘ilish yakunida Tog‘-kon sanoati va geologiya sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar izchilligini ta’minlash, yer qa’ridan foydalanish, metallurgiya, sanoat uchun muhim minerallarni yetkazib berishda, geologiya qidiruv jarayonlarida ahamiyat qaratish zarur bo‘lgan jihatlar, sohaga investitsiyalarni jalb qilish va boshqa muhim topshiriqlar ijrosiga jiddiy yondashish zarurligi ta’kidlab o‘tildi.

В Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии состоялось совещание по вопросам исполнительской дисциплины с критическим анализом ситуации
2025-06-18 12:30:00 / Новости
В Министерстве горнодобывающей промышленности и геологии Республики Узбекистан состоялось совещание по вопросам исполнительской дисциплины с участием руководства, начальников департаментов, управлений центрального аппарата, структурных подразделений, руководителей и ответственных лиц подведомственных предприятий.
В ходу мероприятия министр Б.Исламов подчеркнул об укреплении исполнительской дисциплины, качественном выполнении указов и постановлений Президента, постановлений правительства, достижении целей стратегии «Узбекистан-2030» и других важных вопросах, также были заслушаны доклады ответственных лиц.
В завершение заседания было отмечено, что необходимо обеспечить последовательность проводимых реформ в области горнодобывающей промышленности и геологии, уделить особое внимание использованию недр, металлургии, поставкам полезных ископаемых, геологоразведочным процессам, серьезно подойти к привлечению инвестиций в отрасль и выполнению других важных задач.