Kon-geologiya vazirligida ijro intizomi masalalari muhokamasi yuzasidan tanqidiy-tahliliy yig‘ilish bo‘lib o‘tdi
2025-06-18 12:30:00 / Yangiliklar
O‘zbekiston Respublikasi Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida rahbariyat, markaziy apparat departament, boshqarma boshliqlari, tarkibiy bo‘linmalar, tizim korxonalari rahbar va mas’ullari ishtirokida ijro-intizomi masalalari bo‘yicha yig‘ilish o‘tkazildi.
Tadbir davomida vazir B.Islamov ijro-intizomini mustahkamlash, Prezident Farmon, qarorlari, Hukumat qarorlarida belgilangan vazifalarni sifatli bajarish, “O‘zbekiston - 2030” strategiyasidagi maqsadlarga erishish va boshqa muhim masalalar haqida so‘z yuritdi, mas’ullarning hisobotlari tinglandi.
Yig‘ilish yakunida Tog‘-kon sanoati va geologiya sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar izchilligini ta’minlash, yer qa’ridan foydalanish, metallurgiya, sanoat uchun muhim minerallarni yetkazib berishda, geologiya qidiruv jarayonlarida ahamiyat qaratish zarur bo‘lgan jihatlar, sohaga investitsiyalarni jalb qilish va boshqa muhim topshiriqlar ijrosiga jiddiy yondashish zarurligi ta’kidlab o‘tildi.

The Ministry of Mining Industry and Geology held a meeting on executive discipline with a critical analysis of the situation
2025-06-18 12:30:00 / News
In the Ministry of Mining Industry and Geology of the Republic of Uzbekistan held a meeting on executive discipline with the participation of management, heads of departments, offices of the central office, structural units, heads and responsible persons of subordinate enterprises.
In the course of the event, Minister Islamov emphasised on strengthening executive discipline, qualitative implementation of decrees and resolutions of the President, resolutions of the government, achievement of goals of the strategy ‘Uzbekistan-2030’ and other important issues, reports of responsible persons were also heard.
At the end of the meeting, it was noted that it is necessary to ensure consistency of ongoing reforms in Mining Industry and Geology, pay special attention to the use of subsoil, metallurgy, supply of minerals, geological exploration processes, seriously approach to attracting investment in the industry and fulfilment of other important tasks.