Milliy matbuot markazida matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi
2025-yil 23-iyun kuni Milliy matbuot markazida “Geologiya fanlari universiteti tizimida olib borilayotgan ilmiy ishlanmalar, yer osti boyliklaridan oqilona foydalanish va ularni muhofaza qilish sohasidagi ilmiy-tadqiqot hamda tajriba-konstruktorlik ishlarini yanada rivojlantirish yuzasidan chora-tadbirlar” mavzusida matbuot anjumani o‘tkazildi.
Tadbirda vazir o‘rinbosari U.Yusupov, Geologiya fanlari universiteti rektori A.Kadirxodjayev hamda “Mineral resurslar instituti” DM direktori M.Isoqov spiker sifatida ishtirok etishdi.
Spikerlar Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi tizimidagi ta’lim muassasalari faoliyati, asosiy yo‘nalishlari, bu borada qo‘lga kiritilayotgan yutuqlar, xalqaro miqyosda erishilayotgan ijobiy natijalar, amalga oshirilayotgan loyihalar haqida ma’lumotlar berishdi.

В Национальном пресс-центре состоялась пресс-конференция
23 июня 2025 года в Национальном пресс-центре прошла пресс-конференция на тему: «Меры по дальнейшему развитию научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в системе Университета геологических наук, рациональному использованию и охране недр».
В мероприятии приняли участие заместитель министра У.Юсупов, ректор Университета геологических наук А.Кадирходжаев, а также директор ГУ «Институт минеральных ресурсов» М.Исаков в качестве спикеров.
Спикеры представили информацию о деятельности образовательных учреждений системы Министерства горнодобывающей промышленности и геологии, их основных направлениях, достигнутых успехах, положительных результатах на международном уровне, а также реализуемых проектах.
Кроме того, были даны ответы на вопросы участников мероприятия и журналистов, выслушаны предложения по отраслевым вопросам.