Ўзбекистон Инвестициялар Вазирлиги стратегик ҳамкорликни мустаҳкамлаш мақсадида Citigroup делегацияси билан учрашди
2025-06-26 14:20:00 / Янгиликлар
25 июнь куни Ўзбекистон Республикаси Инвестициялар, саноат ва савдо вазирлигида Citigroup компаниясининг мижозлар билан ишлаш бўйича бош директори Девид Ливингстон бошчилигидаги делегация билан учрашув бўлиб ўтди.
Citigroup — ривожланаётган бозорлар бўйича катта тажрибага эга бўлган, дунёдаги етакчи молиявий корпорациялардан биридир. Бундай тузилмалар билан ҳамкорлик қилиш Ўзбекистонни минтақавий молиявий марказга айлантиришга қаратилган стратегик мақсадларга мос келади.
Томонлар инвестицияларни жалб этиш, экспортни қўллаб-қувватлаш ва давлат-хусусий шериклик асосидаги лойиҳаларни ривожлантириш йўналишларида ҳамкорликни кенгайтириш масалаларини муҳокама қилдилар.
Яқин кунларда Citigroup Тошкент шаҳрида ўз ваколатхонасини очишни режалаштираётгани таъкидланди — бу амалга оширилаётган барча лойиҳалар доирасида ҳамкорликни кенгайтириш йўлида муҳим қадам бўлади.

Uzbekistan’s Ministry of Investments Meets with Citigroup Delegation to Strengthen Strategic Cooperation
2025-06-26 14:20:00 / News
On June 25, the Ministry of Investments, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan held a meeting with a delegation from Citigroup, led by the company’s Chief Client Officer, David Livingstone.
Citigroup is one of the world’s leading financial corporations with significant experience in emerging markets. Cooperation with such institutions aligns with the strategic objective of establishing Uzbekistan as a regional financial hub.
The parties discussed issues related to the further development of cooperation in areas such as attracting investment, supporting exports, and developing projects based on public-private partnerships.
It was noted that Citigroup intends to open its representative office in Tashkent in the near future — an important step towards expanding cooperation on all ongoing projects.